Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO LIFESTYLE > 10 roślin oczyszczających powietrze
Zielona ściana

Zielona ściana

MossClock

MossClock

MossPalace

MossPalace

Dywan ręcznie tkany futrzany ciemny FOLK

Dywan ręcznie tkany futrzany ciemny FOLK

Paletowe donice

Paletowe donice

Półka „steel mesh”

Półka „steel mesh”

Stolik No.2 Pacman Biały

Stolik No.2 Pacman Biały

10 roślin oczyszczających powietrze

10 roślin oczyszczających powietrze

O tej porze roku mało kto myśli o tym jak oczyścić powietrze w domu, gdyż przy tak wysokich temperaturach okna są otwarte na oścież, całą dobę. Jednak warto wiedzieć jakie rośliny pomogą nam zachować świeżość letniego powietrza na dłużej.

NASA w latach 80tych przeprowadziła badania w poszukiwaniu roślin domowych, które z łatwością oczyszczą powietrze w obiektach kosmicznych. Znaleźli kilka roślin filtrujących lotne związki organiczne. My możemy wykorzystać je w trochę innym celu ;)

Oto lista.

1. Aloes. Pomaga oczyścić powietrze z oparów farb i środków chemicznych. Łatwy w uprawie. Jego żel ma właściwości lecznicze przy skaleczeniach i oparzeniach. Idealny do słonecznej kuchni.

Źródło: https://goo.gl/Rjkfrp

2. Zielistka Sternberga. Walczy ze związkami z rozpuszczalników. Dodatkowo łatwa w utrzymaniu i bezpieczna dla zwierząt.

Źródło: https://goo.gl/F7QJzL

3. Gerbera jamesona. Skutecznie rozprawia się z trójchloroetylenu, które mogą przybyć z pralni chemicznej. Ma przepiękny kolor i sprawdzi się w sypialni.

Źródło: https://goo.gl/koQcMf

4. Sansewieria gwinejska (wężownica gwinejska). Najlepiej filtruje formaldehyd, który jest używany w produktach czyszczących i produktach do pielęgnacji ciała. Przez to, {reklama}że może rosnąć nawet w wilgotnym i zacienionym miejscu, idealna do łazienki.

Źródło: https://goo.gl/lblZF5

5. Epipremnum złocisty także zwalcza formaldehyd. Ta winorośl dobrze sprawdzi się w garażu gdyż rośnie nawet w półmroku.

Źródło: https://goo.gl/VBFH3e

6. Złocień wielkokwiatowy. Te kolorowe kwiaty nie tylko ożywią swoim kolorem każde wnętrze, ale także pomogą odfiltrować powietrze z benzenu, który powszechnie znaleźć możemy w klejach, farbach i innych tworzywach sztucznych.

Źródło: https://goo.gl/o320Gd

7. Figowiec benjamina najlepiej sprawdzi się w salonie. Usunie m.in. trichloretylen, który znajduje się często w dywanach i meblach. Jest wymagającą rośliną, ale pod dobrą opieką rośnie długo.

Źródło: https://goo.gl/QKsyAJ

8. Różanecznik indyjski. Pomoże w walce z formaldehydem ze sklejek i pianek izolacyjnych. Nadaje się do chłodnych lecz jasnych miejsc.

Źródło: https://goo.gl/geD8YU

9. Skrzydłokwiat. Jest na szczycie listy NASA w walce z formaldehydem, benzenem i trichloroetylen. Zwalcza również toluen i ksylen.

Źródło: https://goo.gl/OXAeZ4

10. Aglaonema. Jest łatwa w pielęgnacji. Usuwa także toksyny. Kwitnie i owocuje.

Źródło: https://goo.gl/3YT6dY

Przeczytaj również
Pod zielona ścianą – ogrody wertykalne

Pod zielona ścianą – ogrody wertykalne

Marzymy o wakacjach spędzonych na łonie natury, w ciepłych promieniach słońca, oddychając rześkim powietrzem. Jednak jest coś co m...

Miasto Marzeń to Nowy Jork

Miasto Marzeń to Nowy Jork

Nowy Jork jest owiany legendą i nie tylko moim marzeniem jest tam pojechać. Teraz jest jeszcze jeden obiekt, który warto zobaczyć....

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl