Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FASHION, EKO LIFESTYLE > Bądź EKO z Regattą!
Kosz z trawy morskien Cristata

Kosz z trawy morskien Cristata

Stół ogrodnik

Stół ogrodnik

Bądź EKO z Regattą!

Bądź EKO z Regattą!

Większość producentów w wytwarzaniu odzieży sportowej stosuje pochodne ropy naftowej. Substancje te są powszechnie znane jako toksyczne i większość z nich znajduje się na czerwonej liście Unii Europejskiej, która w najbliższych latach wprowadzi prawny zakaz stosowania części z nich.

Grupa Regatta Great Outdoors jako pierwsza zrezygnowała i znalazła alternatywę dla PFOA – kwasu perfluorooktanowego poprawiającego m.in. wodoodporne właściwości produktów. Firma zorganizowała również akcję w której do sklepów można przynosić zużytą odzież outdoorową i zostawić ją do bezpiecznej utylizacji.

Większość odzieży sportowej wytwarzana jest z włókien syntetycznych, do których produkcji bazą jest ropa naftowa i jej pochodne. To substancje, które rozkładają się tysiące lat, a ulegając spalaniu wydzielają toksyny, które zanieczyszczają powietrze oraz glebę. Większość producentów odzieży sportowej wciąż używa rakotwórczego PFOA – kwasu perfluorooktanowego, który poprawia wodoodporne właściwości tkanin. PFOA zakwalifikowany został zakwalifikowany jako organiczny czynnik zanieczyszczający środowisko i w najbliższych latach UE wprowadzi prawny zakaz jego stosowania.

Pierwszym producentem odzieży outdoorowej, który zrezygnował z zastosowania PFOA jest grupa Regatta Great {reklama}Outdoors, do której należą marki : Regatta, Dare 2b i Craghoppers. Uznawana jest aktualnie za najbardziej ekologicznego producenta odzieży outdoorowej. Każdy z dostawców i producentów, z którym firma współpracuje, przechodzi weryfikację pod kątem produkcji ekologicznej i utylizacji odzieży. Chcąc rozbudzić świadomość konsumentów Regatta zorganizowała akcję Bądź EKO z Regattą, w której zachęca do przynoszenia do swoich sklepów zużytej odzieży oraz obuwia outdoorowego, które utylizuje w bezpiecznych dla środowiska warunkach. Każdy kto przyniesie rzeczy do utylizacji, otrzymuje 30% rabatu na zakup nowych produktów marki Regatta, Dare 2b lub Craghoppers.

We współpracy z firmą Remedis rzeczy rozdzielane są na takie, które można poddać recyclingowi oraz takie, które są odpadem i w specjalnej spalarni w kilku tysiącach stopni ulegają utylizacji. Tym sposobem uzyskiwana jest energia elektryczna i ciepło, które zasilają centralne ogrzewanie. Pozostałe rzeczy dzięki procesowi recyclingu są wykorzystywane ponownie.

Odzież do utylizacji można przynosić do wszystkich sklepów Regatta Great Outdoors do końca marca 2016.

Dowiedz sie wiecej gdzie zostawic odziez lub Dowiedz sie wiecej na temat akcji ==> KLIKNIJ TU

Przeczytaj również
Oddech dla Krakowa – pawilon tlenowy

Oddech dla Krakowa – pawilon tlenowy

Oto początek nowej legendy "Jak smog wawelski został pokonany". Zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu na pawilon tlenowy dla mieszk...

Kampania oczyszczenia oceanów ze śmieci

Kampania oczyszczenia oceanów ze śmieci

Najnowsze wyniki badań wskazują, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Razem możemy to zmienić. Przyłącz się ...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl