Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO TURYSTYKA > Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – akcja wspierająca ekologiczny trasport.
Wieszak słup telegraficzny

Wieszak słup telegraficzny

Lampa B&B biała ze złotem

Lampa B&B biała ze złotem

Lampa stołowa ORGANIC L

Lampa stołowa ORGANIC L

organiczna Tęcza mała2 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała2 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała3 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała3 damska/unisex S

Lampa wisząca z tektury CONE XS

Lampa wisząca z tektury CONE XS

Lampa wisząca z tektury – CONE XL

Lampa wisząca z tektury – CONE XL

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – akcja wspierająca ekologiczny trasport.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – akcja wspierająca ekologiczny trasport.

Co roku Komisja Europejska organizuje kampanię, która ma na celu przekonanie Europejczyków do „zielonych form” transportu: rowerowego i publicznego. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w tym roku odbywa się pod hasłem „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycje dla Europy”. W tym roku wydarzenie rozpoczęło się 16 i trwa do 22 września – ostatniego dnia organizowany jest Międzynarodowy Dzień bez Samochodu.

Ekologiczne podejście do transportu rozkuje na popularności. Władze samorządowe poprzez kampanię zachęcają mieszkańców do korzystania z miejskiej komunikacji. Co więcej wiele firm motoryzacyjnych wdraża do nowych pojazdów innowacyjne rozwiązania mające ograniczyć zanieczyszczenia naszej planety. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który prezentuje ciekawe inwestycje wspierające zielony transport!

Źródło: www.magicznykraków.pl

Współdzielenie środków transportu

Kraków już po raz 19 zaangażował się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku hasłem kampanii jest „Multimodalność”, a sloganem „Przesiadaj się i jedź”. W stolicy Małopolski, jak w większości dużych miast, występują negatywne konsekwencje z nadmiernego ruchu samochodowego. Niestety w wielu aglomeracjach mieszkańcy narzekają na wysoki poziom hałasu, zanieczyszczenie powietrza, korki oraz wypadki. Dlatego tak ważne jest promowanie zrównoważonego transportu, który prowadzi do poprawy jakości powietrza, ograniczenia hałasu, oraz zwiększa atrakcyjność przestrzeni publicznej.  Kampania ma na celu promowanie zrównoważonego transportu oraz zachęcenie społeczeństwa do ograniczenia jazdy samochodem. Akcja promuje ekologiczne formy mobilności: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy. Pomysłodawcy projektu podkreślają, że szczególne znaczenie ma mobilność współdzielona – stworzenie wypożyczalni jednośladów lub innych pojazdów.

 

Proekologiczna działalność Audi

Firmy motoryzacyjne coraz częściej zauważają, że zrównoważony rozwój ma ogromne znaczenie. Przykładem przedsiębiorstwa, które wdraża działania ekologiczne w swojej organizacji jest Audi. Koncern motoryzacyjny opracował system ocen dotyczący zrównoważonego rozwoju, którego celem jest m.in. ochrona środowiska. Razem z wprowadzeniem w pełni elektrycznego oraz seryjnie produkowanego samochodu, firma szczególnie skupia się na zrównoważonej wartości dodanej. Audi wspiera swoich dostawców, aby procesy prowadzone w firmach były bardziej zrównoważone. Ponadto koncern samochodowy jest pierwszym na świecie producentem segmentu premium, który produkuje pojazdy bez wytwarzania ścieków. Audi w meksykańskiej fabryce wdrożyło nowy proces uzdatniania wody – 100% ścieków, które powstają podczas produkcji samochodów są gromadzone, oczyszczane i zamieniane w czystą wodę!

System zarządzania transportem w Carrefour Polska

Nie tylko firmy motoryzacyjne i władze samorządowe podejmują działania związane z ekologicznym transportem. Carrefour Polska ma także na uwadze ochronę środowiska naturalnego, dlatego sieć sklepów postanowiła usprawnić logistykę. W sklepach wdrożona została sieć Transport Management System (TMS), która ma na celu zmniejszenie liczby pustych przejazdów samochodów ciężarowych. Ponadto wprowadzono optymalizację załadunku – za pomocą maksymalizacji wysokości nośników udało się zwiększyć wypełnienie naczep. Działania te przyczyniły się do zmniejszenie liczby przejechanych kilometrów – w skali ostatniego roku samochody przejechały o 2 miliony kilometrów mniej. Działania te zostały wdrożone w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. Grupa Carrefour pragnie ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 30% do 2025 oraz o 70% do 2050 roku (w porównaniu do poziomu z roku 2010).

W najbliższą sobotę zachęcamy wszystkich do świętowania Europejskiego Dnia bez Samochodu! Tego dnia w wielu miastach będzie można podróżować bezpłatnie! Co więcej zachęcamy wszystkich do ponownego użycia części samochodów. Jako inspiracja prezentujemy upcyklingowy stół oraz legowiska dla czworonoga. Oba produkty wykonane są z opon – nadajemy drugie życie odpadom.

 

Przeczytaj również
Ekoturystyka pod Krakowem – “Leśniakówka”

Ekoturystyka pod Krakowem – “Leśniakówka”

Kochani chciałabym polecić Wam kolejną, sprawdzoną miejscówkę – tym razem w okolicach Krakowa (30km od centrum miasta!). https://w...

Wypoczynek w Drzewach

Wypoczynek w Drzewach

Las, cisza, spokój, natura, regeneracja, śpiew ptaków budzący Cię każdego ranka, zapach grzybów jesienią... Pewnie każdy z nas kie...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl