Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO DZIECKO, ŚWIĘTA > Dzień Dziecka – naturalnie!
Zwierzaki z kartonu – Safari

Zwierzaki z kartonu – Safari

Dzień Dziecka – naturalnie!

Dzień Dziecka – naturalnie!

Pod koniec maja wszyscy rodzice stają przed dylematem – co w tym roku podarować dziecku na Dzień Dziecka? W końcu wszystkie dzieci uwielbiają prezenty, ale co zrobić, kiedy pokój naszego malucha pęka w szwach od kolorowych zabawek?

Jeśli chcesz, aby ten dzień był dla dziecka naprawdę wyjątkowy, podejdź do niego na sposób EKO. Poświęć przede wszystkim czas i uwagę, której często w codziennym zgiełku dzieciom brakuje. Eko-dzień Dziecka to samodzielne wymyślanie zabaw i tworzenie zabawek z tego co mamy “pod ręką”. Same zabawki ekologiczne to tylko uzupełnienie, ale uzupełnienie bardzo ważne, często samą swoją formą wymuszające poświęcenie czasu, który w relacji rodzic-dziecko pozostanie najważniejszym darem.

Na szczególną uwagę zasługują zabawki z… kartonu, które poprzez włączenie dziecka w ich budowanie, kolorowanie i ozdabianie rozwijają jego wyobraźnię. Z tektury można zarówno samodzielnie stworzyć niezwykłe wynalazki, jak również kupić gotowe półprodukty, z których dzieciaki mogą wyczarować domki, samochodziki, rakiety, kuchnię czy nawet przebierankowy teatrzyk. Zabawki teturowe wymagają zaangażowania intelektualnego i stoją w opozycji do kolorowego natłoku brzęcząco-migoczących zabawek „Made in China”.

 

fot 3_nagrody

Zabawki tekturowe HOCKI KLOCKI

Zachęcamy również do pójścia o krok dalej i wspólnej zabawy z dzieckiem w duchu twórczego {reklama}upcyklingu. Dzięki takim formom zabawy można stworzyć jedyne w swoim rodzaju ludziki z rolek papierowych, samochodziki z plastikowych butelek lub całą rodzinkę ze zużytych opakowań po płynach do kąpieli i szamponach. Na tym pomyśle bazuje PRZE-TWÓRZ PAKA, składająca się z 12 twórczych zadań dla dzieci, które nie tylko rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą dziecka, ale również budują jego eko-świadomość i rozbudzają wrażliwość estetyczną.

fot 2_nagrody

Zabawki z tektury HOCKI KLOCKI oraz PRZE-TWÓRZ Paka dla Dzieciaka

A zwykłe drewniane klocki? Wspominane z sentymentem, nieco zapomniane, teraz powracają do łask. I słusznie! Kolorowe drewniane klocki rozwijają wyobraźnię jak żadne inne – ten sam klocek może być fundamentem wielkiej wieży, elementem mostu, karocy, samochodu lub zwierzęciem – możliwości są nieograniczone. Czy może być coś przyjemniejszego niż budowanie fortyfikacji wspólnie z tatą…?

foto 4_nagrody

Klocki drewniane WOODEN STORY – klocki Peace&Love

Czym jest zatem eko-Dzień Dziecka? To przede wszystkim kreatywna zabawa, tworzenie czegoś z niczego. Rysowanie na drugiej stronie już porysowanej kartki, budowa fortu z kartonów, własnoręcznie wykonany domek. To także mądre i pomysłowe zabawki łączące pokolenia – takie, którymi sami mamy ochotę się pobawić. Po takiej zabawie wspaniale poczują się wszyscy – dzieci, rodzice i… natura.

 

Przeczytaj również
Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Konkurs „kARTon. Dzieciaki w akcji!”

Dekoeko.com i Akcja Prze-twórz zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat do konkursu na Dzień Dziecka pt. “kARTon. Dzieciaki w Akcji!” Co...

Nauka poszła w las

Nauka poszła w las

Leśne przedszkola - ile razy jako dzieci patrzyliśmy marzycielskim wzrokiem za okno podczas zajęć szkolnych? Piękna pogoda na zewn...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl