Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO DZIECKO, EKO MARKETING > Eko zabawa z LEGO
Oranżowa kolia

Oranżowa kolia

Kredki architektonicznie

Kredki architektonicznie

Słoneczna plecionka

Słoneczna plecionka

Kolorowe kredki

Kolorowe kredki

Szary kołnierzyk

Szary kołnierzyk

Eko zabawa z LEGO

Eko zabawa z LEGO

Przyszli rodzice mają wiele powodów do radości i gdzieś na tej liście znajduje się pozycja „zabawa klockami LEGO” :) Jest wiele zabawek na rynku, ale te klocki to coś wyjątkowego. Wszyscy je znamy i kochamy. Nie słyszałam żeby kogoś trzeba było przekonywać, że LEGO równa się świetna zabawa!

 

Źródło: https://goo.gl/uI1b4n

LEGO Group chce nam pokazać, że poza świetną zabawą zależy im także na środowisku. Chcą wydać 150 mln na badania poświęcone opracowaniu ekologicznego surowca, który zastąpi obecnie używane tworzywo ABS (poliakrylonitryl-co-butadien-co-styren). Przy pracy nad nowym materiałem będzie pracować ponad 100 osób. Firma zamierza przeznaczyć 15 lat na badania, {reklama}a w 2030 roku wprowadzić na rynek nowe LEGO, które będą przyjaźniejsze dla środowiska. Będą one tylko przypominać plastik, tak by nie straciły swoich walorów.

 

Źródło: https://goo.gl/oOCd7f

Ta duńska firma już od kilku lat stara się być eko. Wspiera finansowo farmy wiatrowe oraz by nie marnować surowców zmniejszyli swoje opakowania, które także posiadają certyfikat FSC. Zapewnia, że produkty papierowe/ drewniane pochodzą z dobrze zarządzanych lasów. Natomiast WWF w 2013 roku nazwał ich Climate Savers Partner. Do dziś LEGO jest jedyną firmą produkującą zabawki, która doczekała się tego miana.

Trzymamy kciuki i oby tak dalej!

Źródło: https://goo.gl/oOCd7f

Przeczytaj również
No to pudło! Zabawki z pudełek

No to pudło! Zabawki z pudełek

W dobie zalewu plastikowych zabawek ze wschodu, zapominamy jak mało trzeba nam było gdy byliśmy dziećmi. Do dobrej zabawy wystarcz...

Nauka poszła w las

Nauka poszła w las

Leśne przedszkola - ile razy jako dzieci patrzyliśmy marzycielskim wzrokiem za okno podczas zajęć szkolnych? Piękna pogoda na zewn...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl