Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi

Zabezpieczony: ORDER FOR RENEWI

Plecak worek

Plecak worek

Kieliszki wykonane ze szklanych butelek ŻUBRÓWKA

Kieliszki wykonane ze szklanych butelek ŻUBRÓWKA

Szklanki duże zrobione ze szklanych butelek WYBOROWA komplet 6 sztuk

Szklanki duże zrobione ze szklanych butelek WYBOROWA komplet 6 sztuk

Kieliszki z butelek Wyborowa komplet 6 sztuk

Kieliszki z butelek Wyborowa komplet 6 sztuk

Szklanki wykonane z butelek po piwie CORONA

Szklanki wykonane z butelek po piwie CORONA

Pierścionek z drewna#15

Pierścionek z drewna#15

ŚWINKA VIOLA

ŚWINKA VIOLA

I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi

I Targi ECO LIFESTYLE w Łodzi Zobacz fotorelację »

W zeszły weekend tj. 12-14.10.2012 w Łodzi miały miejsce targi ekologicznego lifestylu beECO. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło całą masę świadomych ekologicznie designerów, artystów, projektantów mody, dostawców ekologicznej żywności.

W ramach pierwszych w Polsce targów Eko-Lifestylu można było zapoznać się z całą gamą tematów w duchu eko m.in. eko-żywność i organiczne kosmetyki, art recycling i biżuteria z odzysku, eko-moda, eko-turystyka, ekologiczny dom, elementy wyposażenia wnętrz, design eko, zabawki, ciuszki dziecięce produkowane zgodnie z zasadami fair trade…. i wiele innych….

DESIGN

Corner of Design, w którym można było zobaczyć jak młodzi projektanci nadają drugie życie przedmiotom, zmieniając ich pierwotne funkcje oraz znaczenie, zgodnie z nurtem coraz bardziej popularnego trendu upcyklingowego. Ekscytujące projekty w stylu: dywaniki i fotele z nakrętek PET, lampy ze sklepowych metek, koszyki i torebki z papierowej wikliny, czy torby ze starych plandek samochodowych i niewykorzystanych billboardów reklamowych to tylko garstka przykładów polskiego eko-designu.

MODA

Targi Odpowiedzialnej Mody WEAR FAIR oraz Finał Konkursu Mody Ekologicznej Re – Act Fashion Showhttps://www.re-act.pl/.

Wear Fair to kulminacja projektu “Kupuj odpowiedzialne ubrania” https://www.ekonsument.pl/ubrania. Zaprezentowane marki zostały wykonane zgodnie z zasadami fair trade, czyli w skrócie z poszanowaniem człowieka oraz w sposób ekologiczny.

Re-act fashion natomiast to konkurs na najlepsze kolekcje z odpadów, skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, a także projektantów, tworzących zgodnie z zasadami EKO. W Łodzi odbyła się finałowa gala konkursu.

SPOŁECZEŃSTWO

Równolegle odbywała się międzynarodowa konferencja, również warta szerszej eksploracji – Cohabitat Gatheringhttps://www.festiwal.cohabitat.net/

Cohabitat Gathering to festiwal achitektury naturalnej oraz społeczności autonomicznych organizowany przez międzynarodową platformę skupiającą instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje oraz entuzjastów zajmujących się budownictwem naturalnym, permakulturą czy współpracą open source.. Celem nadrzędnym organizacji jest przywrócenie naturalnych i zdrowych relacji pomiędzy naszym społeczeństwem a środowiskiem w którym żyjemy.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji było “Simplicityrediscovered” czyli „odkrywanie prostoty na nowo”.

ŻYWNOŚĆ

A na deser Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD, gdzie można było popróbować naszych rodzimych nalewek z pędów sosny pachnących lasem, soków z róży, regionalnego żywego piwa, chlebów razowych na prawdziwym zakwasie, czy serów i wędlin wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Przeczytaj również
Europaleta wypoczynkowa

Europaleta wypoczynkowa

Europaleta i jej powtórne wykorzystanie w duchu upcyklingu to jeden z moich ulubionych tematów blogowych (poprzednie artykuły na t...

TIP 13 – jak oszczędzać energię?

TIP 13 – jak oszczędzać energię?

  Eko-lifestyle się tadalafil citrate opłaca! Każdego dnia zużywamy niewyobrażalne ilości energii na całym świecie, co odbija...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2018 dekoeko.com