Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > WYDARZENIA > II edycja konferencji Koalicji RECONOMY – fotorelacja
organiczna Tęcza mała3 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała3 damska/unisex S

Mankietówki Golden

Mankietówki Golden

organiczna Tęcza mała2 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała2 damska/unisex S

Wieszak słup telegraficzny

Wieszak słup telegraficzny

Lampa B&B biała ze złotem

Lampa B&B biała ze złotem

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

organiczna Tęcza mała1 damska/unisex S

KOMPOZYCJA SZKLANA A19 29X19CM

KOMPOZYCJA SZKLANA A19 29X19CM

Szklanki z butelek po piwie HEINEKEN zestaw 6 sztuk

Szklanki z butelek po piwie HEINEKEN zestaw 6 sztuk

II edycja konferencji Koalicji RECONOMY – fotorelacja

II edycja konferencji Koalicji RECONOMY – fotorelacja

23 listopada 2017 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się II edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Koalicję RECONOMY „Gospodarka obiegu zamkniętego – biznes i konsument”.

Konferencja odbyła się przy współpracy z ambasadą Holandii – kraju będącego liderem we wdrażaniu koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym. Zostały zaprezentowane innowacje i rozwiązania wdrażane przez gospodarkę Królestwa Niderlandów, a także przykłady polskiego biznesu, realizującego działania gospodarki obiegu zamkniętego.

Gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy), zwana także gospodarką okrężną, cyrkularną lub okólną, jest koncepcją tworzenia wartości poprzez racjonalne wykorzystanie zasobów.  Podczas gdy obecny styl gospodarki opiera się na marnotrawstwie, gospodarka obiegu zamkniętego skupia się na aktywnym odtwarzaniu surowców i na recyklingu.

Ambasador Ron J.P.M. van Dartel zabrał głos na powitanie, otwierając II edycję konferencji Koalicji RECONOMY.

Jeden z inicjatorów Koalicji RECONOMY – prof. Bolesław Rok przedstawił koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego w kontekście celów zrównoważonego rozwoju (SDGs).

Platforma Dekoeko.com – jeden z inicjatorów Koalicji RECONOMY, zorganizowała otwartą strefę upcyklingu, w której znalazły się przedmioty codziennego użytku wykonane z surowców wtórnych. Uczestnicy mogli zobaczyć jak wyglądają torby z nieaktualnych banerów reklamowych, kosze z wikliny makulaturowej, meble z odpadów tekturowych lub biżuteria z mechanizmów zegarka.

W trakcie debaty oksfordzkiej przeciwnicy oraz zwolennicy postawionej tezy „Obieg zamknięty w firmie prowadzi do radykalnego zwiększenia kosztów” przedstawili swoje argumenty.

Uczestnicy Konferencji określili swoje stanowisko w sprawie postawionej tezy w debacie oksfordzkiej.

Gościem specjalnym konferencji był Peter Lacy – Dyrektor Zarządzający Growth, Strategy and Sustainability w Accenture, światowej sławy autorytet zrównoważonego rozwoju. Podczas swojego wystąpienia zaprezentował koncepcję gospodarki obiegu zamkniętego jako szansę dla biznesu i wskazał znaczenie redefinicji pojęcia konkurencyjności w dzisiejszym świecie w kontekście gospodarki cyrkularnej.

Katarzyna Dulko-Gaszyna – kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA opisała istotność działań w zakresie zarządzania surowcami wtórnymi z naciskiem na zamknięty obieg produktu.

Uczestnicy Konferencji: Agata Czachórska/IKEA Poland, Katarzyna Dulko-Gaszyna/IKEA Poland, Maxime Bourland/IKEA Poland, Peter Joachim Serafin/IKEA Srbija, Ewa Teodorczyk/IKEA

Elementem zachęcającym do rozmowy były dyskusje eksperckie – na zdjęciu Agata Frankiewicz prezentująca innowacyjne praktyki Platformy Dekoeko.com.

Dyskusja ekspercka przy stoliku.

Agata Frankiewicz/Platforma Dekoeko.com, Agata Czachórska/koordynator projektu Circular IKEA Poland

Podczas sesji „Zrównoważona konsumpcja i świadomość konsumentów” omówiono dobre praktyki biznesu z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Inicjatorzy Koalicji RECONOMY: Akademia Leona Koźmińskiego, Instytut Innowacyjna Gospodarka, Stena recycling, CSR Consulting, Platforma Dekoeko.com, How To Wear Fair

Patronat honorowy: Ambasada Holandii, Ministerstwo Rozwoju, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Partner Główny: IKEA
Partnerzy Wspierający: Stena Recycling, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Unilever
Partnerzy medialni: www.odpowiedzialnybiznes.pl, www.portalkomunalny.pl, crnavigator.com, kwartalnik Recykling, czasopismo Odpady i środowisko, logistyka-odzysku.pl, samorzad.pap.pl, Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

 

Autor zdjęć: Wojtek Kurek, www.kurekfoto.pl

Przeczytaj również
Dekoeko.com w konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo

Dekoeko.com w konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma DEKO EKO Sp. z o.o. została wytypowana w V edycji konkursu Przedsiębiorca Efektyw...

Ekonomia cyrkularna przyszłością gospodarki?

Ekonomia cyrkularna przyszłością gospodarki?

Ekonomia cyrkularna zakłada stworzenie gospodarki o zamkniętym obiegu w której surowiec, używany w produkcji wykorzystywany jest w...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl