Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FOOD, EKO LIFESTYLE, WYDARZENIA > Innowacyjne talerze z liści
Kosz z trawy morskien Cristata

Kosz z trawy morskien Cristata

Organizer „Gray & Mint”

Organizer „Gray & Mint”

Plecak „Indygo & amp” Khaki

Plecak „Indygo & amp” Khaki

Zielona ściana

Zielona ściana

Innowacyjne talerze z liści

Innowacyjne talerze z liści

Jednorazowe lub po prostu nietrwałe talerze z liści to żadna nowość. Służą ludzkości od dawna. Teraz czas na wytrzymałe, nieprzeciekające talerze z liści, które miejmy nadzieje wyprą styropianowe.

 

W Tajlandii rośnie zaniepokojenie ilością śmieci, głównie jednorazowych pojemników i talerzy. Badacze z Uniwersytetu Naresuan opracowali sposób w jaki zrobić wodoodporne, biodegradowalne miski z zielonych części roślin.

 

Źródło: https://goo.gl/yMMqqN

Na wydziale inżynierii wykładowcy poświęcili ponad rok na udoskonalenie procesu, tak by ich wynalazek z powodzeniem mógł zastąpić naczynia jednorazowe, wykonane z tworzywa sztucznego. Metodą prób i błędów, zespół odkrył, że {reklama}liście trzech drzew mają największy potencjał do produkcji naczyń. Liściaste miski bez żadnego problemu mogą być napełnione ciepłą wodą, bez obawy przeciekania. Zespół wykorzystał także skrobię by dodać im połysku.

Sirintip Tantanee, dziekan Wydziału, powiedział, że wydział będzie współpracował z gminą, by ich talerze były wykorzystywane na corocznych festiwalach organizowanych w czasie Songkran.

Natomiast Samorn Hiranpraditsakul, wykładowca inżynierii przemysłowej, powiedział, że bodźcem do stworzenia tych przyjaznych środowisku pojemników, była wizyta w świątyni na północy, gdzie ujrzała ogromne stosy odpadów – styropianowych pojemników na żywność.

Trzymamy kciuki za wdrążanie pomysłów w życie. W życie bliskie natury.

Przeczytaj również
Wyrzuć kubek po kawie a urośnie! Ekologiczne jednorazówki

Wyrzuć kubek po kawie a urośnie! Ekologiczne jednorazówki

Firma Reduce. Reuse. Grow. Stworzyła coś niesamowitego! Nie jest to po prostu jednorazowy biodegradowalny kubek do kawy. To za mał...

Gotowanie w rytmie SLOW – wywiad z Agnieszką Majksner

Gotowanie w rytmie SLOW – wywiad z Agnieszką Majksner

W ramach cyklu "NATURA JEST KOBIETĄ" zainicjowanego z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przedstawiamy Wam kolejną historię kobie...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl