Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO WNĘTRZA > Pięknie segreguj
Kosz do segregacji odpadów Ovetto kolorowy

Kosz do segregacji odpadów Ovetto kolorowy

Kosz do segregacji odpadów Ovetto czarny

Kosz do segregacji odpadów Ovetto czarny

Pięknie segreguj

Pięknie segreguj

Segregacja odpadów może nie kojarzyć się przyjemnie z uwagi na sam temat, kosztowność tego przedsięwzięcia w Polsce oraz fakt, że może wymagać sporo miejsca. Warto jednak spojrzeć na temat szerzej, z perspektywy korzyści jakie segregacja może przynieść światu i przyszłym pokoleniom – może mniej górnolotnie po prostu naszym dzieciom i wnukom. Chcemy przecież żeby świat był przyjazny, czysty, żeby nie był toksyczny a tak się niestety dzieje za sprawą odpadów chemicznych, przemysłu, gór śmieci…

Już teraz w lasach czy na uboczach straszą nas nielegalne odpady. Zanieczyszczone są morza, zdarzają się regiony, które nie mogą sobie poradzić z odpadami. Dlaczego? Niestety światem rządzą pieniądze i czas, istnieją odpowiedniki plastiku ulegające szybkiemu rozkładowi (a nie liczonemu w setkach lat jak jest z tradycyjnym), a jednak nie stosuje się ich na masową skalę, niestety. Ostatnio poszukiwałam pudełeczka wykonanego z makulatury – nie znalazłam, wszędzie słyszałam odpowiedź że jest to materiał bardzo drogi! W kraju w którym nawet szkoły zbierają makulaturę! To wielki błąd – już segregujemy, ale bardzo mało korzystamy z produktów faktycznie wykonanych lub współtworzonych z materiałów z recyklingu.

Cóż, nie jest to wina nasza, robaczków, ale systemu, który powinien pomagać odpady przetwarzać i sprzedawać, korzystać z nich. Póki co ceny produktów z materiałów przetworzonych są wysokie, ale jeśli kogoś na nie stać, warto. Jeśli nie, starajmy się być przyjaźni środowisku każdy na swoje możliwości, a jest ich bardzo wiele.

Produktem przeznaczonym {reklama}do segregacji odpadów jest np. kosz Ovetto lub Zielony sortownik. Tutaj pokrótce skupimy się na Ovetto.

Kosz Ovetto jest wytworem wyobraźni i pracy włoskiego architekta wnętrz Gianluca Soldi. Segregacja odpadów potrzebowała przedmiotu praktycznego a zarazem stylowego oraz wyrażającego troskę o ekologię. Wszystkie te cechy posiada Ovetto, zdobywca wielu nagród.

Kosz Ovetto posiada trzy pojemniki, których drzwiczki mogą różnić się oznaczeniami lub kolorami – ze względu na typy odpadów (np. papier, odpady organiczne, itp.). Drzwiczki służą do wymiany worka, a nad każdym pojemnikiem znajduje się małe odchylane wieczko do wyrzucania odpadów. Wieczka ciasno przylegają, izolując ewentualne brzydkie zapachy. Kosz jest obrotowy, można postawić go np. w kącie i mieć łatwy dostęp do każdego przedziału. W celu zredukowania objętości odpadów, na górze „Ovetto” zamontowano zgniatacz do plastikowych butelek, dzięki któremu można pomieścić ich większą liczbę.

Kosze Ovetto są wyprodukowane przy użyciu odzyskanych materiałów (40 – 70% biały i kolorowy „Ovetto”, 100% czarny „Ovetto”).

Ovetto to nie tylko kosz, ale ciekawy element wystroju wnętrza, nie można przejść obok niego obojętnie. Może być umieszczany w domach, przedszkolach, szkołach, biurach… i wszędzie tam cieszyć oczy i pomagać chronić środowisko.

Wymiary: średnica 46cm, wysokość 84 cm

Waga: 7,8 kg

Każdy przedział ma pojemność 30 litrów

Opakowanie: karton z recyklingu

 

Zapraszamy do obejrzenia testu kosza u Pani Gadżet oraz prezentacji w DD Tvn:

https://www.youtube.com/watch?v=NBVG5uxKPFY

https://www.youtube.com/watch?v=EHNn83Zt6Ss

Dystrybutor: Aberro

 

 

Przeczytaj również
Październik ze sztuką użytkową we Wrocławiu / PATRONUJEMY

Październik ze sztuką użytkową we Wrocławiu / PATRONUJEMY

Już niespełna 2 tygodnie pozostały do inauguracji premierowych targów sztuki użytkowej kontury., które odbędą się 25 października ...

Morski minimalizm

Morski minimalizm

Z wodorostami możemy spotkać się w kuchni azjatyckiej i farmacji. Kto nie jadł sushi i nie słyszał o upiększających zielonych krem...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl