Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO LIFESTYLE > Plastik kontra tworzywo z kukurydzy
Naszyjnik „mediterranean”

Naszyjnik „mediterranean”

Pierścionek Czasu niemierzący Emerald

Pierścionek Czasu niemierzący Emerald

Plastik kontra tworzywo z kukurydzy

Plastik kontra tworzywo z kukurydzy

Zmorą dzisiejszych czasów bez wątpienia jet plastik. Jest on wszędzie i niekiedy zapominamy, jak wiele tego surowca używamy każdego dnia. Alternatywą jest tworzywo łudząco podobne, wykonane z roślin np. kukurydzy.

 

Źródło: https://goo.gl/5T9Zts

W laboratorium Instytutu Nowoczesnych Syntez Chemicznych w Puławach poszukiwany jest nowe tworzywo sztuczne, które będzie konkurować z plastikiem. Pod uwagę brane są naturalne włókna, trociny, konopie czy nawet skrobia ziemniaczana. Próbki tworzywa mają takie same właściwości jak jego pierwowzór. Można wykonać te same produkty, butelki, woreczki {reklama}i folię. Ważne jest, że czas rozkładu takiego materiału to zaledwie kilka tygodni, co w porównaniu do setek lat potrzebnych na rozkład plastikom, jest niczym.

Źródło: https://goo.gl/bKHRKk

Teraz musimy poczekać na opracowanie technologi pozwalającej wprowadzenie tego w życie. Jakość takich materiałów jest nienaganna, jednak jego wytwarzanie na razie jest zbyt kosztowne by szerzej zastosować w przemyśle.

– Technologia będzie taniała -zapewnia prof. Janusz Igras, dyrektor naukowy INS. -Jesteśmy po to, by obniżyć koszty produkcji i znaleźć taki surowiec, który byłby konkurencyjny cenowo.

Przeczytaj również
Kawowy prysznic – kosmetyki RECOFFEE

Kawowy prysznic – kosmetyki RECOFFEE

Jesienne poranki bywają ciężkie. Zimno za oknem i nie chce się wyjść z ciepłego łóżka, ale nic tak nie działa na pobudzenie jak cz...

„Zniszcz” tę książkę – uzdatnij wodę

„Zniszcz” tę książkę – uzdatnij wodę

Książki są do czytania, ale ta jest stworzona po to by pomagać. Jej treść zawiera informację jak wykorzystać jej każdą kartkę do f...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl