Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO LIFESTYLE > Rowerowa moda

Rowerowa moda

Rowerowa moda

Lato w pełni! Czas przesiąść się z publicznego transportu i ciągnących się kilometrami korków do znacznie przyjemniejszego rodzaju transportu. Każdy zgodzi się, że rower to idealna alternatywa dla samochodów w ciepłe dni, ale czy tylko możliwość swobodnego przemieszczania się tak nas kręci w tych dwóch kółkach?

1234022_522518831176439_471363520_n

Torby z dętek na rower Balkan Tango, www.dekoeko.pl

Rower to nie tylko jeden ze sposobów przemieszczania się z miejsca A do miejsca B. W dzisiejszych czasach to także styl i filozofia życia bazująca na takich wartościach jak wolność, swoboda, poszanowanie środowiska, czy bliskie relacje z ludźmi i otaczającą nas przyrodą.

Czy aby na pewno nie przeceniamy tego prostego wynalazku?

Zapaleni cykliści i entuzjaści rowerowego stylu życia stanowczo zaprzeczą, a ich lista argumentów jest bardzo długa. Zacznijmy chociażby od zwyczajnych korzyści zdrowotnych wynikających z rezygnacji z samochodu na rzecz roweru. Jazda na rowerze to dla wielu osób ulubiona forma rekreacji wpływająca na poprawę ogólnej kondycji i świetne ćwiczenie kształtujące sylwetkę, bez względu na wiek. Co jeszcze? Przede wszystkim oszczędność – rowerem możesz swobodnie dojeżdżać do pracy, co oznacza brak wydatków na paliwo czy bilety. To na pewno także relaks – jazda na rowerze to prawdziwa ucieczka od wielkomiejskiego, codziennego zgiełku oraz odstresowująca forma spędzenia wolnego czasu w mieście oraz poza miastem. I wreszcie ekologia – rezygnacja z samochodu daje nam niższy poziom hałasu oraz mniejszą emisję szkodliwych dla środowiska spalin.

Nie wszyscy jednak postrzegają ten rodzaj aktywności jedynie pod kątem namacalnych korzyści. Dla niektórych rower to przede wszystkim forma wyrażania siebie oraz ekspresji własnego stylu, który przejawia się między innymi poprzez rozwijającą się modę rowerową.

zb2

{reklama}Torby z….dętek rowerowych. Zieliński Bags, www.dekoeko.pl

Moda rowerowa to coraz silniejszy trend, który na dobre zagościł również i w Polsce. Obecność jednośladów w kawiarniach i restauracjach w dużych miastach jest już standardem. Pojawia się też coraz więcej stylowych rowerowych gadżetów, muzyka np. album„Bicycle” zespołu Nora and One Left, a nawet moda czy torby wprost związane z subkulturą cyklistów. Najwięksi entuzjaści rowerowej mody manifestują swoje uwielbienie dla tego stylu promując jednocześnie proekologiczną postawę poprzez otaczanie się modnymi rowerowym torbami, gadżetami czy ciuchami.

zb8

Zieliński Bags, www.dekoeko.pl

Marcin Zieliński z firmy ZielińskiBags, twórca ultramiejskich i niezwykle efektownych toreb ze… zużytych dętek dla miłośnikow rowerów, tak mówi o swoim „wynalazku”:

„Moda jest dla mnie kreowaniem swojego zewnętrznego wizerunku. Kiedyś moda ograniczała się do wizualno-estetycznego aspektu. Obecnie pojawił się także drugi aspekt – moralny. Czyli nie chodzi już tylko o to by kupić fajny ciuch, ale by kupić go odpowiedzialnie. Dzisiejszy przemysł odzieżowy by wyprodukować jak najwięcej, jak najtańszym kosztem, opiera produkcję na metodach destrukcyjnych które zanieczyszczają środowisko i wykorzystują pracowników. Dzięki modzie odpowiedzialnej możemy dokonywać wyboru gdzie kupować ubrania i dodatki tworząc swój wizerunek. Tu nie ma miejsca na zanieczyszczanie środowiska, wprost przeciwnie, coraz więcej firm tworzy swoją ofertę z wykorzystaniem produktów recyklingowych lub upcyklingowych” zb5

Zieliński Bags, www.dekoeko.pl

Torby z dętek rowerowych łączą w sobie miejski i rowerowy styl z postawą proekologicznego trybu życia. Wyrażają to wszystko co w subkukturze cyklistów najważniejsze – ekologiczne podejście do życia ale także luz i swobodę. Teraz możesz manifestować swój rowerowy styl życia nie tylko jadąc na rowerze!

zb4

Autor: Agata Frankiewicz

dekoeko.pl

 

 

Przeczytaj również
Wyślij szpiega do fabryki

Wyślij szpiega do fabryki

  Spójrz w dół. Czy wiesz jak powstały Twoje buty? Jeśli są skórzane to ich produkcja zaczęła się w garbarni, najprawdopodobn...

Świąteczne EKO dekoracje domu

Świąteczne EKO dekoracje domu

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia jest bez wątpienia jedyna i niepowtarzalna - w radio puszczane są same świąteczne przeboje, nasz...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl