Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO WNĘTRZA > Rzeźby prosto z natury!
Bonsai – naturalna rzeźba

Bonsai – naturalna rzeźba

Rzeźby prosto z natury!

Rzeźby prosto z natury!

Natura od zawsze stanowiła inspirację dla rzeszy artystów i twórców. Czy to idzie o samą sztukę dla sztuki czy też dekoracje domu.

W swoich pracach zawarłem prostotę i surowość, którą naturą jest przesycona, przy jednoczesnym nadaniu im nowego piękna i często drugiego życia.

_EDE0897

Czym właściwie są moje prace?

Otóż rzeźby, meble i dekoracje wykonuję od kilkunastu lat i do tej pory było to głównie moje hobby. Teraz postanowiłem podzielić się nim ze światem.

Materiałem z jakiego używam do ich tworzenia jest drewno. Chociaż drewno jest określeniem nie do końca właściwym. Gros z tych prac to całe drzewa z nierzadko zachowanymi gałęziami i układem korzennym.

Dzięki dość czasochłonnej obróbce, której są poddawane, udaje się wydobyć z nich piękno jakiego nie uzyska się nigdy używając tworzyw sztucznych.

_EDE0827

Jak pozyskuje materiał do swoich prac?

Warto powiedzieć kilka słów na temat tejże obróbki, ponieważ pokazuje ona jak wiele trudu trzeba włożyć by ostateczny kształt zachwycił każdego.

Wszystko zaczyna się od pozyskania materiału, udaje się go znaleźć w wielu miejscach, takich jak ogrody czy parki. Często jednak ich {reklama}uzyskanie wymaga wiele siły i sprytu, szczególnie jeśli idzie o środowisko wodne, bagna czy rzeki. W takich miejscach pozyskiwanie surowca jest trudne, jednak tam jest on wyższej jakości i udaje się odnaleźć polski heban, czyli czarny dąb. Materiał niezwykle trwały i piękny, chociaż trudny w obróbce.

20150530_121033

Gdy już uda się dowieźć materiał do mojej pracowni następuje długi proces korowania czyszczenia. Jest on wielokrotnie powtarzany, aż do momentu uzyskania nagiej faktury drewna.

Po dokładnym umyciu i oczyszczeniu drzewka z korzy i zabrudzeń, następuje impregnacja olejem i lakierowanie.
Gdy te czynności zostaną zakończone do drzewek montuję elementy zależnie od przeznaczenia danego przedmiotu. Są to głównie podstawy z kamienia, drewna oliwnego, czy też modułowe lampy w przypadkach, gdy drzewko w zamyśle ma stać się ozdobną lampą.

_EDE0757

Te prace są doskonałymi dodatkami wystroju wnętrz i ogrodów. Spełniają cechy stylu minimalistycznego, etnicznego czy skandynawskiego, mimo swojej orygoinalności na rynku.

Moje prace wydają się być wyjątkowe zarówno w skali Polski jak i Europy, podobne można znaleźć jedynie w krajach Dalekiego Wschodu, Indie, Tajlandia oraz w Stanach Zjednoczonych.

_EDE0745

Zapraszam do oglądania moich prac:

Przeczytaj również
Stroik – choinka na stół wigilijny

Stroik – choinka na stół wigilijny

Święta to taki magiczny czas, w którym zegar zwalnia, my zwalniamy, zaczynamy się przyglądać sobie, naszym relacjom, ugładzamy się...

Odświeżamy wnętrza na wiosnę – upcykling!

Odświeżamy wnętrza na wiosnę – upcykling!

Co roku, gdy przyroda budzi się do życia, mamy ochotę zmienić coś w naszym otoczeniu, odświeżyć nasze wnętrza i wpuścić powiew now...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl