Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FASHION > Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?
Lampa wisząca Industrial Folk

Lampa wisząca Industrial Folk

Bursztynowy pierścionek z drewnem

Bursztynowy pierścionek z drewnem

Bluzka SKOSY

Bluzka SKOSY

Tunika wiązana

Tunika wiązana

Bluza TRAPEZ

Bluza TRAPEZ

Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?

Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?

Materiał idealny- wytrzymały i ekskluzywny jak naturalna skóra, etyczny jak „eko-skóra”, ale jednocześnie nie będący tanim wyrobem z plastiku, do tego w 100% ekologiczny.

Czy coś takiego istnieje?! Tak! Mowa tu o Piñatexie.

pinatex_web01

 

Źródło: www.ananas-anam.com

Jego nazwa wywodzi się od hiszpańskiego słowa “piña” czyli “ananas”. Ten innowacyjny materiał wymyśliła Hiszpanka Carmen Hijos.

Piñatex to naturalny materiał pozyskiwany z liści ananasa, które są przetwarzane we włókninę. Jest on tak naprawdę produktem ubocznym ananasowych żniw. Co ciekawe w procesie produkcji materiału powstaje biomasa z której powstanie nawóz organiczny. Aby otrzymać jeden metr kwadratowy materiału potrzebne jest 480 liści o długości jednego metra z około 16 ananasów.

pinatex-fibre

Źródło: www.nature-obsession.fr

Jest on nie tylko ekologiczny ale także lekki i miękki, elastyczny i oddychający. Plastyczny {reklama}i łatwy w barwieniu. Można zadrukować materiał i wycinać go laserowo.

Piñatex ™ został przetestowany zgodnie z międzynarodowymi normami ISO. Jest odporny na rozdarcia, ścieranie, pękania szwów i wytrzymały na rozciągnie.

Możliwości wykorzystania tego materiału są wszelakie. Powstają z niego buty i torebki, a także tapicerki samochodowe. Firmy Puma i Camper mają już w swojej ofercie pierwsze modele wykonane z Piñatexu. Wykonane też zostały etui na iPady i prototypy torebek dla Ally Capellino.

Slide 1

Źródło: www.ananas-anam.com

Wizja firmy to tworzenie tkanin i materiałów, które korzystają z procesów poprawiających samopoczucie ziemi i jej mieszkańców. Stawia na zysk firmy o silnej odpowiedzialności społecznej i niskim wpływie na środowisko. Jest to odpowiedź na wyzwania naszych czasów poprzez zapewnienie zintegrowania sukcesu komercyjnego z promowaniem rozwoju społecznego, kulturowego i ekologicznego.

Przeczytaj również
Ubrania z kartonu – nowe możliwości upcyklingu

Ubrania z kartonu – nowe możliwości upcyklingu

{reklama} Przeszywanie, zszywanie i prucie przestaje być jedyną możliwością odzyskania już niechcianych ubrań. Dzięki tej samej te...

Dekoeko Partnerem targów SLOW FASHION

Dekoeko Partnerem targów SLOW FASHION

Zapraszamy na imprezę, którą objęliśmy naszym Patronatem Medialnymi na której będziemy obecni prezentując prawdziwie ekologiczną i...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl