Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FASHION > Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?
Bursztynowy pierścionek z drewnem

Bursztynowy pierścionek z drewnem

Bluzka SKOSY

Bluzka SKOSY

Tunika wiązana

Tunika wiązana

Bluza TRAPEZ

Bluza TRAPEZ

Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?

Skóra czy „ekoskóra”? A może Piñatex?

Materiał idealny- wytrzymały i ekskluzywny jak naturalna skóra, etyczny jak „eko-skóra”, ale jednocześnie nie będący tanim wyrobem z plastiku, do tego w 100% ekologiczny.

Czy coś takiego istnieje?! Tak! Mowa tu o Piñatexie.

pinatex_web01

 

Źródło: www.ananas-anam.com

Jego nazwa wywodzi się od hiszpańskiego słowa “piña” czyli “ananas”. Ten innowacyjny materiał wymyśliła Hiszpanka Carmen Hijos.

Piñatex to naturalny materiał pozyskiwany z liści ananasa, które są przetwarzane we włókninę. Jest on tak naprawdę produktem ubocznym ananasowych żniw. Co ciekawe w procesie produkcji materiału powstaje biomasa z której powstanie nawóz organiczny. Aby otrzymać jeden metr kwadratowy materiału potrzebne jest 480 liści o długości jednego metra z około 16 ananasów.

pinatex-fibre

Źródło: www.nature-obsession.fr

Jest on nie tylko ekologiczny ale także lekki i miękki, elastyczny i oddychający. Plastyczny {reklama}i łatwy w barwieniu. Można zadrukować materiał i wycinać go laserowo.

Piñatex ™ został przetestowany zgodnie z międzynarodowymi normami ISO. Jest odporny na rozdarcia, ścieranie, pękania szwów i wytrzymały na rozciągnie.

Możliwości wykorzystania tego materiału są wszelakie. Powstają z niego buty i torebki, a także tapicerki samochodowe. Firmy Puma i Camper mają już w swojej ofercie pierwsze modele wykonane z Piñatexu. Wykonane też zostały etui na iPady i prototypy torebek dla Ally Capellino.

Slide 1

Źródło: www.ananas-anam.com

Wizja firmy to tworzenie tkanin i materiałów, które korzystają z procesów poprawiających samopoczucie ziemi i jej mieszkańców. Stawia na zysk firmy o silnej odpowiedzialności społecznej i niskim wpływie na środowisko. Jest to odpowiedź na wyzwania naszych czasów poprzez zapewnienie zintegrowania sukcesu komercyjnego z promowaniem rozwoju społecznego, kulturowego i ekologicznego.

Przeczytaj również
Ubrania z kartonu – nowe możliwości upcyklingu

Ubrania z kartonu – nowe możliwości upcyklingu

{reklama} Przeszywanie, zszywanie i prucie przestaje być jedyną możliwością odzyskania już niechcianych ubrań. Dzięki tej samej te...

Nagroda dla Pat Guzik

Nagroda dla Pat Guzik

Kibicujemy wszystkim działającym w slow fashion. Teraz możemy też pogratulować Polce wygrania konkursu Eco Chic Design Award. Źród...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl