Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > UPCYKLING > Upcyclingowe adidasy
chusta/ szal  RAHEL natural 100×100 Fair Trade

chusta/ szal RAHEL natural 100×100 Fair Trade

t-shirt organiczny-batik-shibori-unisex-duże S

t-shirt organiczny-batik-shibori-unisex-duże S

Bransoletka drewniana na niebiesko

Bransoletka drewniana na niebiesko

Pierścionek Czasu niemierzący Emerald

Pierścionek Czasu niemierzący Emerald

Upcyclingowe adidasy

Upcyclingowe adidasy

Każdy z nas „produkuje” śmieci, jednak możemy polepszyć stan ziemi, jaki zastaliśmy, przez życie w duchu eko. Adidas był kiedyś oskarżany przez Greenpeace o zanieczyszczanie środowiska, dziś pokazuje nam, zmianę swojego podejścia do ekologii.

 

Źródło: https://goo.gl/DXrvUP

 

Adidas nawiązał współpracę z ekologiczną organizacją Parley For The Oceans, której celem jest neutralizowanie zanieczyszczeń w oceanach. Powstał prototyp sneakers’ów wykonanych niemal wyłącznie z plastikowych śmieci pływających po oceanie, a także z sieci rybackich, tych z nielegalnych połowów.

 

Źródło: https://goo.gl/katDDX

 

Cholewka butów została zrobiona z tworzywa sztucznego pozyskanego z recyclingu, z włókien turkusowych sieci rybackich. Wykorzystany jest także fragment nieprzetworzonej sieci by podkreślić z jakiego materiału są wykonane buty. Kolor tworzywa także pozostał niezmieniony.

 

Źródło: https://goo.gl/xk4lMs

  {reklama}

– Jesteśmy dumni  z tego, że Adidas dołączył do nas w tej misji i angażuje swoje siły oraz kreatywność, żeby pokazać, że z oceanicznych śmieci można zrobić coś wartościowego – powiedział Cyrill Gutsch z Parley for the Oceans.

 

Źródło: https://goo.gl/N7cAcR

 

Śmieci z których wykonano prototyp zostały zebrane z dna oceanu przez organizację Sea Shepherd, która współpracowała przy tym projekcie. Trwało to 110 dni na ekspedycji po wybrzeżach Afryki Zachodniej. Oprócz siatek służących do nielegalnych połowów, wyłowiono również rozmaite śmieci tworzyw sztucznych, które z różnych przyczyn lądują na dnie oceanu.

 

Źródło: https://goo.gl/SFui83

 

Mamy nadzieję, że jest to pierwszy z wielu kroków w dobrym kierunku. Nie wiadomo jednak czy buty będą produkowane, jednak Adidas zdeklarował się do wykorzystywania włókien z recyclingu od 2016 roku.

 

Źródło: https://goo.gl/SFui83

Przeczytaj również
Recyclingirls

Recyclingirls

Nasz styl ubierania dużo o nas mówi i nas wyraża. Przez modę można pokazać swoją ekstrawagancje, umiłowanie do klasyki lub wyrazić...

Carpooling – wspólne przejazdy na Święta!

Carpooling – wspólne przejazdy na Święta!

Jest się tylko tym, co się pamięta. Jedziesz by uczcić pamięć bliskich? Carpooluj, czyli podziel się informacją o wolnym miejscu a...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl