Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > UPCYKLING, EKO WNĘTRZA > Wioska z butelek pet
Torebka z gazet – Multicolor

Torebka z gazet – Multicolor

Wioska z butelek pet

Wioska z butelek pet

Może przeszło Wam przez myśl, że zaleje nas stos plastikowych butelek? Nic bardziej mylnego. ;) Oto innowacyjny pomysł by zbudować całą osadę z niepotrzebnych już nikomu butelek. Bezwartościowe zmieniamy na bezcenne.

 

Źródło: https://goo.gl/723MFa

Źródło: https://goo.gl/723MFa

Jeżeli przeciętny konsument kupuje średnio 15 napojów na miesiąc, to w ciągu 80 lat swojego życia zużyje 14 400 sztuk plastikowych butelek. Niestety takie butelki nie rozłożą się. Zostaną na ziemi dłużej od nas. Jednak można zbudować z nich to co z zasady ma być trwałe. Domy. Dwupiętrowy, który ma 100 m², może być wzniesiony z 14 000 plastikowych butelek. Ten upcykling butelek, może pozwolić nam na nowo marzyć, że pozostaną po nas wspomnienia i ślady naszych stóp, a nie ogromne wysypiska śmieci.

 


{reklama}Źródło: https://goo.gl/723MFa

Źródło: https://goo.gl/723MFa

Wioska wybudowana z plastikowych butelek położona jest na Isla Colon w prowincji Panama Bocas del Toro. Zagospodarowano 83 hektary, gdzie powstanie około 120 budynków. Wszystkie zbudowane z użytych plastikowych butelek, które pozwalają na izolacją i uzyskanie o 17 ° C mniej niż na zewnątrz. Bez innych nakładów energetycznych.

 

Źródło: https://goo.gl/723MFa

Butelki do pierwszego z domów w projekcie, pochodzą z programu recyklingu lokalnego, utworzonego kilka lat temu przez Roberta Bezeau. Kreatora i właściciela wioski. Projekt składa się z trzech etapów rozwojowych, podczas których powstaną nie tyko domy, ale i ogródki, mini parki, centrum edukacji i badań. Chcą wypracowywać nowe rozwiązania globalnego problemu – zanieczyszczenia ziemi tworzywami sztucznymi.

Źródło: https://goo.gl/723MFa

Przeczytaj również
„Trash people” by HA Schultz

„Trash people” by HA Schultz

Hans-Jürgen Schult’s, znany jako HA Schult to niemiecki artysta, który bardzo często używa odpadów do swojej sztuki. W 1996 roku s...

Co można zrobić z rolki po papierze

Co można zrobić z rolki po papierze

Warto zaszczepiać w umysłach dzieci ideę, że można zrobić coś z niczego. Najważniejsze to pokazać, jak można to zrobić. Dzieciaki ...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl