Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > SLOW FASHION > WISŁAKI – pierwszy w Polsce crowdfunding modowy

WISŁAKI – pierwszy w Polsce crowdfunding modowy

WISŁAKI – pierwszy w Polsce crowdfunding modowy

WISŁAKI to pierwszy w Polsce crowdfunding modowy, ekoubrania zaprojektuje jeden z projektantów Dekoeko.com – DOMINIKA NAZIĘBŁY, nadruki ze zwierzakami na ubraniach stworzą ilustratorki Agata Dudek i Gosia Nowak, 5 zł z każdego ubrania przekażemy na wsparcie chronionych nadwiślańskich zwierzaków OTOPowi. Konsolidując warszawskie społeczności WISŁAKI ruszają nad rzekę!

2 wislaki niska rozdzielczosc

Trzymamy kciuki za unikalny na skalę krajową projekt finansowania społecznościowego (crowdfunding) marki modowej WISŁAKI. Autorzy projektu Dominika Naziębły i Łukasz Gosławski niekonwencjonalnie wkraczają na rynek – to pierwszy w Polsce crowdfunding modowy, który zrealizują poprzez innowacyjne narzędzie własnego autorstwa – Crowdfunding Społecznie Odpowiedzialny. Z zebranych środków powstanie kolekcja ubrań z bawełny organicznej dla dzieci i dorosłych. Na ubraniach pojawią się ilustracje chronionych nadwiślańskich zwierząt autorstwa uznanych ilustratorek Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak. Wartością marki WISŁAKI jest społeczna odpowiedzialność, 5zł ze sprzedaży każdego ubrania zostanie przeznaczone na wsparcie chronionych gatunków zwierząt Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków (OTOP). Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Wislawarszawska.pl projekt Miasta Stołecznego Warszawy. Postępy w realizacji projektu WISŁAKI można śledzić na profilu WISŁAKI na Facebooku.

4 wislaki niska rozdzielczosc

10 wislaki niska rozdzielczosc

Istotnych powodów dlaczego warto wesprzeć projekt WISŁAKI i stać się jego fundatorem jest kilka:

Po pierwsze, wsparcie zbiórki to równoczesne wsparcie ochrony nadwiślańskich zwierzaków. 5 zł z każdej wpłaty zostanie przekazane na realną ochronę zwierzaków OTOP-owi. To innowacyjny model stworzonego przez zespół Wisłaków Crowdfundingu Społecznie Odpowiedzialnego.

9 wislaki niska rozdzielczosc

Co więcej, Partnerzy projektu ufundowali nagrody , które wspierający zbiórkę otrzymają w zamian za symboliczne wpłaty. Są to m.in: wegańskie pszysmaki na mieście, biokosmetyki czy bilet do teatru.

8 wislaki niska rozdzielczosc

Innowacyjnne myślenie o crowdfundingu wyszło w projekcie WISŁAKI poza Internet. W warszawskich lokalach i nadwiślańskich knajpach pojawią się takie uciechy jak koktajl WISŁAK, lunch WISŁAK czy wakeboarding. Kupując je, również wspomożecie zbiórkę oraz ochronę zwierzaków.

7 wislaki niska rozdzielczosc

Celem projektantki Dominiki Naziębły i współautora projektu Łukasza Gosławskiego jest propagowanie ekologii na co dzień.

„Ekologia nie jest wydumanym sloganem, ekologia jest na co dzień {reklama}- to to co jemy, czym się otaczamy, jak wyglądamy. W WISŁAKACH połączyliśmy nadwiślańskich aktywistów, warszawskie eko_miejsca. Działania proekologiczne potrzebują dużej mocy i nasz projekt daje takie możliwości wszystkim współautorom. Warszawiacy chcą być eko i jest to już swoisty trend. Projektem WISŁAKI chcemy wspierać ekologiczną myśl i świadome decyzję na terenie Warszawy, a w przyszłości w kolejnych regionach kraju.”- mówią autorzy projektu Dominika i Łukasz.

Naszym narzędziem działania w WISŁAKACH jest moda, ponieważ jest ona naturalną konsekwencją wcześniejszych doświadczeń zawodowych i edukacji w zakresie projektowania ubioru. Stworzymy kolekcję basicowych ekologicznych ubrań dla dzieci i dorosłych by w łatwy i przystępny sposób szerzyć ideę ekologii w modzie i budować świadomość konsumenta.” – mówi Dominika Naziębły absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

6 wislaki niska rozdzielczosc

Crowdfunding projektu WISŁAKI rozpoczął się 7 sierpnia i potrwa do 21 września 2014r. Projektant ekoubioru Dominika Naziębły zrealizuję kolekcję WISŁAKOWYCH ubrań do końca 2014r. Wesprzyj projekt Dominiki na WSPIERAM WISŁAKI. Uwaga masz czas tylko do 21.09.2014r!

PROJEKT WISŁAKI

Dominika Naziębły, Łukasz Gosławski

www.wislaki.com

www.facebook.com/wislaki

o Dominice Naziębły

Rocznik 1986. Absolwentka łódzkiej ASP, w 2010 obroniła dyplom w pracowni projektowania ubioru. Laureatka wielu konkursów modowych mi.in.: Złota Nitka, Fresh Look Sopot Fashion Days.
W 2012 roku wyróżniona przez brytyjski portal Not Just a Label tytułem ‘Black Sheep’ – najbardziej obiecujący młodzi projektanci na świecie. Na swoim koncie ma liczne publikacje w magazynach polskich i zagranicznych m.in.: Sublime Magazine, Fiasco Magazine, Contributor Magazine, Fashion Magazine, Elle, Moda&Styl, Wysokie Obcasy.
W projektowaniu świadomy design interesuje ją najbardziej, w tym nurcie tworzy swoje kolekcje. Jako narzędzi projektowych używa upcyclingu, recyclingu, wykorzystuje tkaniny ekologiczne. Kolekcję Cold Summer prezentowała podczas łódzkiego Fashion Weeku oraz wystawie młodych designerów europejskich [C]Kult w Paryżu. Estetycznie jej projekty to świeży design z przymrużeniem oka.

www.dominikanaziebly.com

 

Przeczytaj również
Stare, ale… Jak nowe!

Stare, ale… Jak nowe!

Czy tylko ja tak miałam, że nie potrafiłam rozstać się ze swoimi butami? Człowiek chodzi w swojej ukochanej parze prawie codzienni...

Okulary z gazety

Okulary z gazety

  Lato w pełni, a na naszych nosach okulary. Shwood to pionierska firma w tworzeniu okularów z drewna. Teraz poszli krok dale...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl