Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO TURYSTYKA > Wypoczynek w Drzewach

Wypoczynek w Drzewach

Wypoczynek w Drzewach

Las, cisza, spokój, natura, regeneracja, śpiew ptaków budzący Cię każdego ranka, zapach grzybów jesienią… Pewnie każdy z nas kiedyś, choć przez krótką chwilę marzył o domku na drzewie. Teraz nasze marzenia z dzieciństwa mogą się spełnić dzięki pomysłowi małżeństwa z Nałęczowa, które oferuje pierwsze w Polsce apartamenty w drzewach.

W DRZEWACH to pierwszy w Polsce pensjonat wyniesiony w korony drzew lessowych wąwozów. Apartamenty usytuowane są kilka metrów nad ziemią, zbudowane z ekologicznych materiałów, całe w drewnie z dużymi przestrzeniami szklanymi, aby móc wprost z łóżka czy podczas śniadania napawać się widokiem lasu. Pensjonat umiejscowiony jest w Nałęczowie – malowniczej miejscowości na wyżynie lubelskiej (z Warszawy to jedynie 150 km).

Na miejscu oprócz niesamowitych widoków, które rozpościerają się z okien apartamentów, ciszy i czystego powietrza można zakosztować całej masy niebanalnych atrakcji. Między innymi:

WSPINACZKA W KORONACH DRZEW – to kilkugodzinny program, który najpierw {reklama}teoretycznie wprowadza uczestników w bardzo szeroki temat drzew – gatunków, rodzajów, wzrostu, znaczenia dla Ziemi i człowieka, a następnie pozwoli wszystkim biorącym udział wspiąć się na najwyższe z nich. Przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, siły własnych mięśni i pod okiem profesjonalnych instruktorów będziecie mogli dotrzeć wysoko w korony i spojrzeć na nasz las z zupełnie innej perspektywy.

„RZEŹBY” W DREWNIE – podczas kilkugodzinnego warsztatu możesz spróbować wykonać proste meble z kawałka drewna, które zabierzesz ze sobą do domu.

OBSERWACJA WYSOKOŚCIOWA – z wierzchołka drzewa, gdzie instruktor montuje specjalne stanowisko, obserwujesz las i zamieszkujące w nim zwierzęta.

Oprócz tego można skorzystać z wycieczek po okolicach Nałęczowa, wziać udział w grze miejskiej z mapą łamigłówką, czy nawet zaręczyć się w tych niezwykłych okolicznościach przyrody. A dla miłośników sztuki i rzemiosła możliwe jest zorganizowanie warsztatów plastycznych, fotograficznych, nordic walking etc.

Nas to miejsce zachwyciło.

www.wdrzewach.pl

Przeczytaj również
Eko domki na drzewach – Treehotel

Eko domki na drzewach – Treehotel

Hotel w lesie? Czemu nie. Ten hotel ma w ofercie domki na drzewie. Budując je nie niszczą żywych drzew, na których powstają pokoje...

Majówka – Czas na wycieczkę

Majówka – Czas na wycieczkę

Czekaliśmy całą zimę, aż będzie ciepło i zielono. Dodatkowo zbliża się długi weekend, więc nie pozostaje nam nic innego jak wyrusz...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl