Wyślij zapytanie

Zapisz się do newslettera

DEKO EKO > BLOG > EKO LIFESTYLE, EKO MARKETING, WYDARZENIA > Wyślij szpiega do fabryki
Torba Prostak

Torba Prostak

Kosz ekozoficzny

Kosz ekozoficzny

Kosz z trawy morskiej Ocean Orange

Kosz z trawy morskiej Ocean Orange

Ścięte kredki

Ścięte kredki

Wyślij szpiega do fabryki

Wyślij szpiega do fabryki

 

Spójrz w dół. Czy wiesz jak powstały Twoje buty? Jeśli są skórzane to ich produkcja zaczęła się w garbarni, najprawdopodobniej w Azji…

 

 

Prześwietl firmy obuwnicze!

W Indiach przy przetwarzaniu skóry często pracują dzieci, które zamiast chodzić do szkoły pracują i mieszkają w garbarniach, przez kilkanaście godzin dziennie czyszczą, garbują i suszą skóry. Brodzą w trujących chemikaliach, które powodują alergie, choroby skórne, raka. Większość swoich niskich zarobków wysyłają rodzinie.

Życie pracowników i pracownic garbarni i fabryk obuwia może wyglądać inaczej.

Firmy obuwnicze mają na to realny wpływ, ale ponieważ nikt nie domaga się informacji o przestrzeganiu praw pracowniczych w fabrykach i dbałości o życie i zdrowie zatrudnianych ludzi, często ignorują prawo i niebezpieczne warunki pracy.

Wyślij szpiega {reklama}do fabryki butów i prześwietl firmy obuwnicze!

Musimy z tym walczyć! Trzeba zapytać firmy, o to w jakich warunkach produkowane są buty, które na co dzień nosimy. Trzeba sprzeciwić się wyzyskowi pracowników i łamaniu prawa.

Dzięki akcji dowiemy się:

  • Gdzie produkuje się buty trafiające do polskich sklepów.
  • Dotrzemy do pracownic i pracowników, którzy je szyją i kleją. Dowiemy się, jak są traktowani, czy nic nie grozi ich zdrowiu i czy stać ich na godne życie.
  • Dotrzemy do firm, zapytamy co robią, by przy produkcji Twoich butów nie ucierpieli ludzie i środowisko. Czy trujące toksyny z garbarni nie trafiają na nasze stopy – śledztwo obejmie również testy laboratoryjne butów.

Chcesz wiedzieć co kupujesz?

Wejdź na polakpotrafi.pl i pomóż zdobyć te informacje!

Przeczytaj również
„Zniszcz” tę książkę – uzdatnij wodę

„Zniszcz” tę książkę – uzdatnij wodę

Książki są do czytania, ale ta jest stworzona po to by pomagać. Jej treść zawiera informację jak wykorzystać jej każdą kartkę do f...

Budują naturalny dom!

Budują naturalny dom!

Dom z gliny, kamieni i słomy kojarzy Wam się z lepianką lub domkiem wymyślonych postaci z filmów fantazy? Weronika Siwiec, Jan Dow...

Komentarze
Podziel się

copyright ©2019 dekoeko.pl