Firma Orange postanowiła w innowacyjny sposób wyedukować swoich konsumentów na temat problemu odpadów elektronicznych. W ramach współpracy z firmą nabyliśmy układy scalone telefonów na potrzeby kreatywnego upcyklingu, którego efektem jest stworzenie szeregu produktów i akcesoriów upcyklingowych. Pod okiem naszych projektantów elektrośmieci zmieniły się w prawdziwe dzieła sztuki. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wydobyć urok zużytych części telefonów, przekształcając je w piękną biżuterię i akcesoria.
Wykorzystując nasze unikalne doświadczenie potrafiliśmy stworzyć tę niepowtarzalną biżuterię z układów scalonych znajdujących się w telefonach, łącząc ze sobą metale i żywice.
W rezultacie poddaliśmy upcyklingowi kilkaset części telefonów, z których powstała piękna biżuteria w postaci kolczyków, spinek do mankietów, zawieszek, itp. Biżuteria trafiła przede wszystkim do pracowników, jednak firma Orange zorganizowała także konkurs dla klientów, w którym również oni mogli ją zdobyć. Ponadto biżuteria jest wykorzystywana w ramach programów edukacyjnych na temat recyklingu elektrośmieci oraz wydarzeń brandowych, stanowiąc idealny przykład mądrego sposobu zarządzania odpadami. W przyszłości planujemy wprowadzić biżuterię Orange na rynek w postaci brandowanego Shop in Shop na naszej platformie, docierając do jeszcze większej liczby konsumentów.
Nasz linearny model ekonomiczny jest zbudowany na ograniczoności zasobów. Z jednej strony mamy ciągle wzrastające potrzeby, a z drugiej ograniczone i kurczące się dramatycznie zasoby naturalne. W pełni cyrkularna gospodarka oferuje perspektywę gospodarki globalnej, która jest z założenia regeneratywna. Jako pracownicy i obywatele mamy świadomość, że aby znaleźć odpowiedź na współczesne wyzwania gospodarki odpadami, potrzebujemy szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach życia społecznego. Tylko to, w połączeniu z przełomowymi technologiami, może doprowadzić do sukcesu na tym polu. Z pewnością nie chcesz stracić szansy na danie drugiego życia swoim odpadom, oszczędzając ograniczone zasoby, a zyskując nowe produkty bez ponoszenia zbędnych kosztów, a co ważniejsze dołączając do spektakularnego ruchu cyrkularnej gospodarki.